31 Ocak 2018 Çarşamba

30 yaş


30 yaş insanın hayatında dönüm noktası gibi.

Beyin gelişiyor, düşünceler olgunlaşıyor. Kişilik olgunlaşıyor. Kendini tanıyorsun. Kendini ve insanları kabullenmeyi öğreniyorsun, olduğu gibi.

Cesur oluyorsun, sonunu bilmediğin bir tünele girebiliyorsun, dışarısı zaten karanlık olduğu için. Korkmuyor değilsin, korkularınla yaşamayı öğreniyorsun, ve diğer tüm hislerinle.

Ne istediğini biliyorsun artık, ve ne istemediğini. İradeni olduğun kadarıyla kabulleniyorsun.
Yapamadıklarını kabulleniyorsun, neyin neden olduğunu anlıyorsun.

20li yaşlar daha ürkek geçmişti, umarım 30lar hep cesur geçer.

Gençlere tavsiye, 20li yaşlarda kendinizi olduğunuz gibi kabullenmeyi öğrenmeye, kişisel gelişime, kariyer geliştirmeye, yüreğinizi büyütmeye vakit ayırın. Bunları gerçekleştirdiğiniz zaman geleceğe daha umutla bakacaksınız. Olmadı mı, yapamadınız mı? Sağlık olsun, daha çok fırsatınız var.

Ben bu kişisel gelişim sürecine 20li yaşların ortalarında başladım. Şimdi kendimle daha barışığım. Depresyon çocukluğumdan beri hayatımın bir parçasıydı benim, bu yıllarda nasıl çıkacağımı öğrenmeye başladım. Evet hala dönem dönem depresyona giriyorum, en fazla 1 aya çıkıyorum. Çıkabileceğimi biliyorum ve depresyonun geçip gitmesi için çabalıyorum. Daha çoook yolum var, biliyorum. Olsun, bu yolda olmak güzel. :)

20li yaşlarımı geri verseler, bu kez kendime değer verirdim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder